ŠKD

Príspevky ŠKD

Deň jablka

V týždni od 17. do 21.10 sme v ŠKD venovali našu pozornosť jablkám. Spoznávali sme život jabĺk od semienka po chutné jablko. Spoznali a ochutnali sme rôzne druhy jabĺk. Dozvedeli sme sa, prečo je jablko také zdravé a chutné. Súťaži sme o najväčšie a najmenšie jablko v oddelení, súťaž  o najdlhšiu jablkovú šupku. Jabĺčka  vyrobené rôznymi kreatívnymi  technikami ozdobili priestory našej školy.

Jeseň v ŠKD

Jesenné  mesiace sa niesli v znamení slnečných  dní. Pobyt  na ihrisku  nám spríjemňovalo  teplé slniečko. Hry a súťaže na multifunkčnom ihrisku, futbal a popoludnia plné veselosti a smiechu boli súčasťou pobytu v ŠKD.  Kreatívne práce s tematikou jesene boli plné farieb a plodov jesene.

Martin na bielom koni

Martin na bielom koni zavítal aspoň k nám, keďže po snehu vonku nebolo ani chýru ani slychu. Počas tohto týždňa  sme spoznávali pranostiky a porekadla.  Prečítali sme si legendu o Sv. Martinovi a jeho dobrých skutkoch či o boji s drakom.

​​​​​​ Decembrové tvorivé dielne

December je mesiacom plným tvorivých dielni. Deti vyrábali Mikuláša, Čerta a Anjela novou quillingovou technikou, ktorá sa veľmi páčila.  Vianočne stromčeky vyrobené rôznymi  spôsobmi ozdobili výstavu v Slovensko- Poľskom dome. Náš vianočný stromček zdobia vianoční ozdoby vytvorené a ozdobené deťmi.   Nezabúdame ani  na neodmysliteľný  symbol Vianoc, Betlehem. Ten náš  vytvorili spoločne všetky oddelenia ŠKD.

Telefón: 0903 645 575
Email: zsgiraltovce@gmail.com